Strona główna / Informator / O nas

 

Główny budynek laboratoryjny
Główny budynek laboratoryjny

 

 

Nasz adres:

Sienkiewicza 112
90-363 Łódź

tel:      (+42) 680-32-00 (Centrala)
           (+42) 680-32-18 (Sekr. Ogólny)

fax:      (+42) 680-32-61

e-mail: cbmm@cbmm.lodz.pl

NIP:           724-00-04-662
REGON:    000326517

 

administracja strony www:
bartczak@cbmm.lodz.pl

administrator  sieci:                    tomii@cbmm.lodz.pl

 

 

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych w Łodzi należy do sieci instytutów Polskiej Akademii Nauk, utworzonej w celu prowadzenia badań podstawowych w wybranych działach nauki.

Badania prowadzone w Centrum obejmują problemy z dziedziny chemii organicznej, chemii bioorganicznej oraz chemii i fizyki polimerów, ze szczególnym naciskiem na rozwijanie zaawansowanych materiałów, zarówno nisko- jak i wysokocząsteczkowych.

Badania te obejmują nowe metody stereoselektywnej syntezy złożonych związków organicznych, zawierających heteroatomy takie jak fosfor, siarka i krzem; nowe techniki stereokontrolowanej syntezy modyfikowanych oligonukleotydów i ich zastosowanie w bioinżynierii protein; rozwijanie nowych metod syntezy polimerów i ich zastosowań biomateriałowych, elektronicznych i konstrukcyjnych. 

 [  wiecej na ten temat ... ].

 

 Lokalizacja:

CBMiM PAN ma swą siedzibę w Łodzi, trzecim pod względem liczby ludności miastem w Polsce (ponad 800 000 mieszkańców), umiejscowionym w geograficznym centrum Polski. Łodź posiada międzynarodowy port lotniczy. Bezpośrednie autobusy łączą ponadto Łódź z Międzynarodowym Portem Lotniczym "Okęcie" w Warszawie (ok.120km).

W drugiej połowie XIX w. Łódź stała się w zawrotnym tempie ważnym centrum przemysłu tekstylnego i chemicznego w Polsce. Po II wojnie światowej stała się także jednym z najważniejszych centrów akademickich w Polsce, w skład którego wchodzi 27 uczelni wyższych (6 państwowych: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Łódzka, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Akademia Muzyczna im.G.i K. Bacewiczów, Akademia Sztuk Pięknych im. W.Strzemińskiego i 21 niepaństwowych). Studiuje na nich ponad 122 tys. studentów, co czyni z Łodzi jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

W Łodzi toczy się bogate życie kulturalne. Teatr Wielki w Łodzi jest jedną z najlepszych scen operowych w Polsce. Na życie kulturalne miasta składa się także działalność kilkunastu teatrów i muzeów, z których najbardziej znane są Muzeum Sztuki i Muzeum Włókiennictwa.

Siedziba Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych znajduje się w południowej części śródmieścia, składa się z czterech budynków pod wspólnym adresem Sienkiewicza 112 

 [ więcej:  jak do nas trafić ].