Data wydarzenia: 04/12/2014

Konferencja Doktorantów „Mikro, nano i co dalej?”

Konferencja „Mikro, nano i co dalej?”, Łódź, 4-5 grudnia 2014 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu „Mała, Wielka Nauka”. Przedsięwzięcie odbywa się z inicjatywy Łódzkiego Porozumienia Doktorantów i ma na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk przez młodych przedstawicieli środowiska naukowego i podkreślenie istotnej roli doktorantów w rozwoju polskiej nauki.

Konferencje będą organizowane cyklicznie, każdego roku spotkanie będzie poświęcone innej problematyce. W tym roku hasłem przewodnim spotkania jest „Mikro, nano i co dalej?”
Postępująca miniaturyzacja urządzeń elektronicznych, osiągnięcia w dziedzinie medycyny i biologii a także ewolucja szeregu obszarów nowych technologii wywołują żywe zainteresowanie młodych naukowców. Nasza inicjatywa ma wspomóc nawiązanie współpracy, wymianę doświadczeń i rozwój badaczy młodego pokolenia, ma także ukazać konkurencyjność polskich ośrodków naukowo-badawczych.

Intencją organizatorów jest umożliwienie przedstawienia w trakcie dwóch dni konferencji osiągnieć naukowych doktorantów. Wystąpienia młodych badaczy zostaną poprzedzone wykładami uznanych naukowców, specjalistów w danej dziedzinie. Wystąpienia ustne zostaną przedstawione w trzech blokach tematycznych (chemia i technologia chemiczna; medycyna i biologia; nauki techniczne), dzięki czemu panele tematyczne skupią specjalistów z danego obszaru.

Ponadto uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań podczas sesji posterowej.

Przewidziane jest wydanie wybranych artykułów pokonferencyjnych w nowopowstającym pod auspicjami Łódzkiego Porozumienia Doktorantów recenzowanym czasopiśmie naukowym.
Opłata konferencyjna wynosi 100 zł i pokrywa udział w konferencji, materiały konferencyjne oraz wyżywienie. Na miejsce konferencji organizatorzy wybrali Fabrykę Inżynierów XXI wieku – nowoczesny obiekt dydaktyczno-laboratoryjny Politechniki Łódzkiej, mieszczący się w Łodzi, przy ulicy Stefanowskiego 1/15.

Autor: Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych
Opublikowano: 02.10.2013
Aktualizacja: 02.04.2019
Podziel się

Polecane strony