Biodegradowalne i nie biodegradowalne oligomery i polimery jako konieczne komponenty formacji kosmetycznych

Dyrekcja CBMiM PAN zaprasza na wykład, który wygłosi mgr Bartłomiej Kost.

Tytuł wykładu: “Biodegradowalne i nie biodegradowalne oligomery i polimery jako konieczne komponenty formacji kosmetycznych”

Wykład odbędzie się  w  piątek 5 marca 2021 r. o godzinie 14:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (Webex).

Przygotowany przez mgr Bartłomieja Kosta popularnonaukowy wykład dotyczyć będzie zastosowania polimerów lub ich oligomerów w przemyśle kosmetycznym. Polimery biodegradowalne i nie biodegradowalne są nieodłącznym komponentem każdej formulacji kosmetycznej i odpowiadają za właściwości użytkowe  oraz stabilność form kosmetycznych. Często jednak konsumenci unikają kosmetyków, które zawierają polimery traktując je jako gorsze bądź niebezpieczne dla środowiska oraz organizmu ludzkiego. Na taki osąd wpływ mają nie tylko nierzetelne informacje, ale również sugestie mas mediów oraz celebrytów. Podczas wykładu przedstawione zostaną najpopularniejsze polimery i oligomery, ich zastosowanie, funkcja, a także bezpieczeństwo stosowania w formulacji kosmetycznej.

Link do spotkania: https://centreofmolecularandmacromolecularstudiespas-oho.my.webex.com/centreofmolecularandmacromolecularstudiespas-oho.my/j.php?MTID=m702c3df3c0b43a1a98dff751ff6d9cfc

 

Zdjęcie: agwerblog.pl

Autor: Emilia Pacholczyk
Opublikowano: 16.02.2021
Podziel się

Polecane strony