CBMiM PAN w grupie najlepszych instytutów naukowych w Polsce pod względem innowacyjności w zestawieniu SCImago Institutions Rankings (SIR)

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk zajęło drugie miejsce pod względem innowacyjności (za Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN) wśród instytucji naukowych w Polsce oraz trzecie miejsce w Europie Wschodniej w zestawieniu SIR za rok 2019.

W rankingu ogólnym instytucji naukowych nasz Instytut został sklasyfikowany na 6 miejscu w Polsce (wśród jednostek nie wliczając PAN jako całości) i 11 miejscu w ogólnokrajowym rankingu. Wśród jednostek o profilu chemicznym zostaliśmy ulokowani na drugim miejscu (za IChO PAN).

https://www.scimagoir.com/rankings.php?country=POL&ranking=Innovation

https://www.scimagoir.com/rankings.php?country=POL

Rankingi instytucji SCImago (SIR) to klasyfikacja instytucji akademickich i instytutów badawczych uszeregowanych według złożonego algorytmu, który łączy trzy różne zestawy wskaźników bazujących na wynikach badań, wynikach innowacji i wpływu społecznego mierzonego za pomocą ich widoczności w sieci. Dane do rankingów gromadzone są na podstawie bazy danych Scopus (Elsevier).

Autor: Emilia Pacholczyk
Opublikowano: 07.07.2020
Podziel się

Polecane strony