„Od struktury sieci polimerowej do aplikacji in vivo – wykorzystanie nowatorskich hydrożelowych nośników leków trudno rozpuszczalnych w wodzie w terapeutyce raka szyjki macicy”
W ramach projektu będą realizowane prace badawczo-rozwojowe. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 września 2024 roku do 31 sierpnia 2025 roku.
Celem projektu jest potwierdzenie in vivo skuteczności działania nowej formulacji leków w terapeutyce raka szyjki macicy. Formulacje lecznicze stanowić będą umieszczone w nośniku hydrożelowym substancje o znanym bezpieczeństwie i aktywności przeciwnowotworowej, niestosowane rutynowo z powodu znikomej rozpuszczalności w wodzie. Na opracowane formulacje składać się będą znane substancje o właściwościach przeciwnowotworowych w odpowiednio dobranych kombinacjach o potwierdzonym badaniami in vitro selektywnym toksycznym działaniu wyłącznie na komórki nowotworowe. Projekt zakłada opracowanie skutecznego produktu leczniczego wykorzystywanego w terapeutyce nowotworów, które są jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, o dużym znaczeniu społecznym stanowiącym główne wyzwanie polskiego systemu ochrony zdrowia.
Głównymi odbiorcami docelowymi wyników badań będą zarówno firmy sektora farmaceutycznego, jak i społeczeństwo – kobiety chorujące na nowotwór szyjki macicy.
Projekt ten ma na celu poprawę zdrowia oraz jakości życia kobiet.
W projekcie planowany jest zakup urządzenia do odparowywania równoległego.
Wartość projektu: 698 124,00 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 698 124,00 PLN
Instytucja Pośrednicząca: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie