Opublikowano: 29.07.2022, 12:08
Numer: TZ/28-D/2/22
Data ważności: 10/08/2022 00:00:00

Odpowiedzi na pytania – dot. postępowania Nr ref. TZ/28-D/2/22

Odpowiedzi na pytania – dotyczy ogłoszenia Nr ref. TZ/28-D/2/22  z dnia 27.07.2022r.

 „Dostawa analitycznego zestawu do wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).”

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk ul. Sienkiewicza 112, 90-363 Łódź informuje, że do Zamawiającego wpłynęły pytania od potencjalnego Dostawcy o następującej treści:

  1. Czy Zamawiający dopuści przedstawienie oferty na zestaw HPLC z pompą binarną umożliwiająca mieszanie 2 różnych składników po stronie wysokiego ciśnienia w tym samym czasie z zakresem przepływu: 0,001 – 5,000 ml/min, i maksymalnym osiągalnym ciśnieniem: 600 bar dla przepływu 5,000 ml/min? W pompę binarną wbudowany jest dwukanałowy próżniowy degazer. Według naszej najlepszej wiedzy, większość analiz przeprowadzana jest w zakresie nie przekraczającym 5,000 ml/min, a sama pompa binarna zapewnia lepszą powtarzalność uzyskiwanych wyników. Zaznaczamy również, że pompa będzie posiadała funkcję automatycznego przemywania tłoków
  2. Czy Zamawiający dopuści przedstawienie oferty na pompę bez wbudowanej pamięci wewnętrznej, ale całkowicie sterowaną z poziomu oprogramowania na komputerze zewnętrznym (możliwość ustalania programów czasowych)?
  3. Czy Zamawiający dopuści przestawienie oferty na zestaw HPLC z detektorem UV-Vis bez możliwości termostatowania celki przepływowej, ale z termostatem systemu posiadającym dwa niezależnie kontrolowane bloki chłodząco-grzejne umożliwiające podgrzewanie fazy ruchomej przed kolumną i jednoczesne chłodzenie tej fazy za kolumną? Według naszej najlepszej wiedzy i doświadczenia, termostat kolumn o takiej budowie jest wystarczający do przeprowadzania analiz nawet bardzo wymagających związków
  4. Czy Zamawiający dopuści możliwość przedstawienia oferty na zestaw HPLC z możliwością rozbudowy o detektory wymienione w pkt.29 wyposażone w niezależne panele sterowania? Oprogramowanie sterujące proponowanym przez nas systemem HPLC ma możliwość odczytu sygnałów z detektorów innych producentów z wykorzystaniem przetwornika analogowo-cyfrowego, ale detektory te wyposażone muszą być we własne panele sterujące pracą detektora.
  5. Czy Zamawiający mógłby doprecyzować czy opis drugiej kolumny analitycznej jest poprawny? Podane parametry dotyczą prekolumny.

Odpowiedzi:

Ad. 1

Nie  dopuszcza.

Zamawiający przewiduje możliwość stosowania aparatu do oczyszczania półpreparatywnego, a w takim przypadku wyższe przepływy dla pompy mogą być konieczne.

Ad. 2

Nie dopuszcza.

Zamawiający przewiduje możliwość podłączenia pompy do innych komponentów HPLC różnych firm, dlatego wymagana jest pompa z wbudowaną pamięcią wewnętrzną.

Ad. 3

Zamawiający nie dopuszcza.

Termostatowana celka zapewnia stabilne funkcjonowanie detektora spektrometru, a tym samym lepsze odczyty.

Ad.4

Zamawiający wyraża zgodę.

Ad.5

Opis drugiej kolumny zawiera oczywistą omyłkę pisarską (wymiary pozostałych dwóch kolumn są prawidłowe).

Zamawiający prostuje omyłkowo podane parametry, tj.:

W Załączniku Nr 2 „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”, punkt 26 otrzymuje następujące brzmienie:

„Zestaw trzech analitycznych kolumn chiralnych z wypełnieniem:

– cellulose tribenzoate na silica gel, absorbent: powlekane fazy polisacharydowe, uziarnienie 5 mm, wymiary 4.6 x 250 mm; dedykowana do zestawów HPLC z fazą normalną,

-amylose tris(3,5-dimethylphenylcarbamate) na silica gel, absorbent: powlekane fazy polisacharydowe, uziarnienie 5 mm, wymiary 4.6 x 250 mm; dedykowana do zestawów HPLC z fazą normalną,

– cellulose tris(3,5-dichlorophenylcarbamate) immobilizowany na silica gel, absorbent: unieruchomione fazy polisacharydowe, uziarnienie 5 mm, wymiary 4.6 x 250 mm; dedykowana do zestawów HPLC z fazą normalną lub odwróconą.”

 

W związku z powyższym zamawiający przedłuża termin składania ofert do dnia 10.08.2022r.

 

 

Łódź, dn. 29.07.2022r.

Autor: Elżbieta Wróblewska
Opublikowano: 29.07.2022
Podziel się

Polecane strony